Strona główna » Gazownia Miechów » Gaz LPG Miechów

Gaz LPG Miechów

Do czego jest wykorzystywany gaz LPG?

Paliwo gazowe LPG głównie jest idealnym rozwiązaniem dającym możliwość na dostarczanie paliwa gazowego do nieruchomości niemających możliwości podłączenia ich do sieci gazowej. Poprzez zamontowanie zbiornika LPG właściciele domów i przedsiębiorstw mają możliwość używania paliwa gazowego w swoich nieruchomościach do ogrzewania ich, gotowania czy podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Dodatkowo gaz LPG używany jest także do między innymi: zasilania urządzeń gazowych z użyciem butli gazowych o pojemności od 2 do nawet 33 kg, napędzania wózków widłowych, napędzania pojazdów z użyciem instalacji gazowych LPG, które pozwalają zaoszczędzić na paliwie, produkcji kosmetyków czy żywności.

Czemu odpowiednia jakość paliwa gazowego LPG jest tak ważna?

Gaz LPG o złej jakości to jedno z największych zagrożeń dla instalacji LPG. Może on bowiem doprowadzić do problemów z zasilanymi nim sprzętami oraz ich przedwczesną awarię. Oprócz tego niewłaściwej jakości gaz LPG doprowadza również do większego spalania. W efekcie doprowadza to więc do większych kosztów wynikających z konieczności kupowania jego większej ilości. Wobec tego tak istotne jest, aby zbiornik LPG był napełniany wyłącznie odpowiedniej jakości gazem, który sprzedają zweryfikowani dostawcy. Właściwej jakości gaz LPG powinien gwarantować około 13 kWh ciepła na godzinę w procesie jego spalania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności