Strona główna » Gazownia Miechów » Gaz płynny Miechów

Gaz płynny Miechów

Podstawowe rodzaje zbiorników na gaz płynny

W przypadku, gdy w gospodarstwie domowym stosowane jest ogrzewanie gazem płynnym, potrzebny jest montaż na posesji zbiornika, w którym będzie on składowany. Główny podział zbiorników na gaz płynny można wyróżnić na modele naziemne i podziemne. Zbiornik na płynne paliwo gazowe zewnętrzny montowany jest na płycie fundamentowej na wysokości niewiele ponad poziom działki. Montaż zbiornika naziemnego wymaga przestrzegania odpowiedniej odległości od innych elementów na posesji. Spośród zalet zbiorników naziemnych wymienić można ich stosunkowo niewielką cenę oraz bezproblemowy montaż. Zbiornik na gaz płynny podziemny to natomiast rozwiązanie droższe natomiast mniej wpływające na otoczenie. Montowany jest on bowiem w otworze ziemnym i przykrywany mniej więcej 60 cm gruntu. Część działki, w której zlokalizowany jest podziemny zbiornik na gaz płynny, może być prawie dowolnie aranżowana.

Jak często trzeba tankować zbiornik na gaz LPG?

Według porad ekspertów najbardziej opłacalnym sposobem jest tankowanie zbiorników na gaz płynny dwa razy do roku. Taki sposób umożliwia bowiem na mniejsze wydatki poprzez korzystanie z posezonowych obniżek cen gazu płynnego. Żeby zaplanować dwa razy do roku tankowanie gazu płynnego po korzystnych cenach, należy zadbać o odpowiednią pojemność zbiornika już na etapie jego montowania, która będzie uwzględniać: wielkość budynku, liczbę mieszkańców, ilość urządzeń zasilanych gazem..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności