Strona główna » Gazownia Maszewo » Gaz płynny Maszewo

Gaz płynny Maszewo

Formalności związane z montażem zbiornika na płynne paliwo gazowe

Wykonując montaż zbiornika na płynne paliwo gazowe na posesji, trzeba wiedzieć o paru formalnościach. Tego typu inwestycja wymaga projektu oraz pozwolenia na budowę wydawanego przez właściwe dla miejsca montażu zbiornika starostwo powiatowe lub jej zgłoszenia. Sam montaż zbiornika na gaz płynny polega z kolei na wykonaniu wykopów w sytuacji modelu podziemnego lub zamontowania płyty fundamentowej przy wyborze modelu naziemnego. Po zamontowaniu zbiornika trzeba obowiązkowo przeprowadzić również jego odbiór, który przeprowadzany jest przez UDT.

Ile kosztuje zamontowanie zbiornika na płynne paliwo gazowe?

Zamontowanie zbiornika na gaz płynny to inwestycja, w której skład wiele różnorodnych wydatków. Główny z nich to cena zakupu zbiornika na gaz płynny, która wynosi w przypadku modelu o pojemności 2700 litrów około 7000 zł. Oprócz tego do kosztów samego zbiornika na płynne paliwo gazowe trzeba także doliczyć między innymi: dowiezienie zbiornika, sporządzenie projektu instalacji gazowej zewnętrznej oraz wewnętrznej, wylanie płyty fundamentowej, zamontowanie zbiornika wraz z jego sprawdzeniem, wykonanie instalacji uziemiającej, wykonanie dokumentacji potrzebnej do przeprowadzenia odbioru przez UDT. Łączny koszt zamontowania zbiornika na gaz płynny wynosi w związku z tym mniej więcej 16 000 złotych. Wymagającą mniejszych wydatków opcją jest z kolei wybranie dzierżawy zbiornika na gaz płynny, którą zapewnia wielu jego dostawców..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności