Strona główna » Gazownia Maszewo » Dostawcy gazu Maszewo

Dostawcy gazu Maszewo

Na czym polega prognozowane rozliczanie dostaw gazu ziemnego?

Dostawcy paliwa gazowego proponują dla swoich klientów różne metody rozliczeń płatności za dostarczone medium. Jedną z nich jest wobec tego rozliczenie prognozowane, które jest najpopularniejszą metodą rozliczeń. Polega ono na prognozach związanych ze zużyciem gazu w danym czasie oraz wystawiania na tej bazie rachunków. Jeśli rzeczywiste zużycie paliwa gazowego jest wyższe, niezbędne jest wykonanie dopłaty. Z kolei w sytuacji mniejszego rzeczywistego poboru gazu ziemnego, niż w przewidywaniach, powstaje nadpłata, którą można zaliczyć na poczet następnych rachunków lub wypłacić z wykorzystaniem odpowiedniego dokumentu.

Od czego zależy cena paliwa gazowego?

Wielkość rachunków za gaz uzależniona jest od kilku różnorodnych kwestii. Najważniejsze z nich to ilość poboru paliwa gazowego w danym okresie rozliczeniowym oraz grupa taryfowa, do której przypisany jest odbiorca przez sprzedawcę paliwa gazowego. Wobec tego największe faktury za gaz płacą właściciele gospodarstw domowych, którzy używają go do ogrzewania lokali, z kolei najniższe wykorzystujący go do gotowania na kuchenkach. Poza tym warto również wspomnieć, że finalna cena paliwa gazowego uzależniona jest również od dodatkowych opłat występujących u danego dostawcy gazu ziemnego. Zaliczyć do nich można na przykład opłaty taryfowe opłatę abonamentową za sprzedaż gazu ziemnego oraz opłaty handlowe..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności