Strona główna » Gazownia Marki » Gaz LPG Marki

Gaz LPG Marki

Jaka jest cena gazu LPG?

Obecne wzrosty cen gazu wywołane niestabilną sytuacją na rynkach światowych nie ominęły również gazu LPG. Cena paliwa gazowego LPG w 2022 roku zmieniła się z około 2 zł za litr do 3,50 zł za litr. Według wielu specjalistów to jednak nie koniec wzrostów cen dla osób ogrzewających swoje budynki z wykorzystaniem paliwa gazowego LPG. Ceny paliwa gazowego LPG nie są regulowane przez Urząd Regulacji Energetyki. W związku z tym na to, wpływ na to, jak one się kształtują, ma jedynie sytuacja gospodarcza na rynkach. Metodą na mniejsze koszty podczas zakupów gazu LPG jest na przykład tankowanie go poza okresem grzewczym, kiedy jego cenniki są niższe.

Jak napełniać butle LPG?

W trakcie tankowania butli LPG trzeba przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo. W okolicy nie powinny w związku z tym występować się jakiekolwiek źródła ognia. Poprawne tankowanie gazu LPG polega natomiast na tankowaniu zbiornika wyłącznie do 85% jego wielkości. Pozostała przestrzeń zagwarantuje miejsce dla gazu, który w wyniku zmieniających się temperatur może zmieniać swoją objętość. Po wykonaniu napełniania zbiornika należy również zweryfikować, czy jest on całkowicie szczelny..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności