Strona główna » Gazownia Marki » Gaz płynny Marki

Gaz płynny Marki

Podstawowe różnice między gazem płynnym a ziemnym?

Choć gaz ziemny oraz płynne paliwo gazowe LPG należą do tej samej grupy węglowodorów, dzieli je wiele różnic. Przede wszystkim płynne paliwo gazowe propan-butan to gaz cięższy od powietrza około o 2 razy, natomiast gaz ziemny jest od niego niemal o 50% lżejszy. Kwestia ta ma w związku z tym wpływ na możliwość przewożenia i składowania tych gazów. Gaz ziemny wymaga wybudowania rurociągów, z kolei gaz płynny może być przechowywany w dużych ilościach z zastosowaniem niewielkich zbiorników na płynne paliwo gazowe.

Jak często trzeba wykonywać przegląd naziemnego zbiornika na płynne paliwo gazowe?

Właściciele posiadający zamontowany zbiornik na gaz płynny muszą koniecznie raz na 2 lata wykonywać jego badanie zewnętrzne. Podczas takiego przeglądu kontrolowany jest: stan techniczny zbiornika, stan techniczny zaworów bezpieczeństwa. Poza tym każdy zbiornik naziemny musi także koniecznie co 10 lat przejść rewizję wewnętrzną. Badanie to polega na zbadaniu ścian zbiornika i jego wzmocnień. Co 10 lat musi być także wykonana próba ciśnieniowa zbiornika. Wszystkie badania techniczne zbiorników na płynne paliwo gazowe są wykonywane przez UDT..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności