Strona główna » Gazownia Marki » Dostawcy gazu Marki

Dostawcy gazu Marki

Najwięksi sprzedawcy paliwa gazowego w Polsce

W naszym kraju funkcjonuje wielu różnorodnych dostawców gazu, którzy oferują możliwość podpisania z nimi zarówno umowy kompleksowej, jak i jedynie na sprzedaż gazu. Jeśli chodzi z kolei o najpopularniejszych z nich, wymienić można takich dostawców gazu ziemnego jak: PGNiG, PGE, Błękitna Energia, Tauron, Po Prostu Energia, Audax Energia, HEG Gaz, Konerg S.A. Popularność sprzedawcy nie oznacza jednak tego, że oferuje on najlepsze ceny gazu. W wielu sytuacjach jest nawet wręcz inaczej. W związku z tym przed zmienieniem sprzedawcy gazu ziemnego należy zawsze dokładnie sprawdzić oferty przynajmniej kilku firm funkcjonujących na polskim rynku, stosując do tego na przykład porównywarki dostępne w Internecie.

Jak osobiście zmienić sprzedawcę gazu?

Samodzielna zmiana dostawcy gazu bez pomocy nowego sprzedawcy wymaga większego zaangażowania niż w sytuacji, gdy zostaje on upoważniony. Nie znaczny to jednak, że jest znaczniej skomplikowana. W takim przypadku konieczne jest najpierw podpisanie umowy z nowym dostawcą paliwa gazowego. Później trzeba osobiście wypowiedzieć umowę z poprzednim dostawcą paliwa gazowego, a również poinformować Operatora Systemu Dystrybucji za pomocą specjalnego druku dostępnego na przykład na jego stronie internetowej lub w placówce obsługi klienta. Na rozpatrzenie wniosku dotyczącego zmienienia sprzedawcy paliwa gazowego dystrybutor gazu ziemnego ma 21 dni..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności