Strona główna » Gazownia Małopolskie » Butle gazowe Małopolskie

Butle gazowe Małopolskie

Jak zweryfikować odpowiednio napełnioną butle z gazem?

Właściwie napełnioną butlę gazową można poznać po paru czynnikach. Wszystkie z nich powinny wobec tego mieć tabliczkę znamionową, na jakiej zapisywane są dane donoszące się do ciężaru pustej butli gazowej, maksymalnej ilości umieszczanego w niej gazu i okresu legalizacji zbiornika. Właściwie napełniona butla musi być zarazem wyposażone w naklejkę określaną Instrukcją bezpieczeństwa, na której wskazywane są dane o znajdującym się w niej gazie, a także firmie odpowiedzialnej za tankowanie butli gazowej. Oprócz tego wszystkie kupowane zbiornik obowiązkowo powinny mieć odpowiednią zaślepkę umieszczoną na zaworze, która ma za zadanie chronić przed wyciekiem gazu i folię termokurczliwą, która jest swoistego rodzajem plomby zapewniającej, że butla jest pełna.

W jaki sposób można napełnić zbiornik gazem?

Zbiorniki gazowe 11 kg oraz zbiorniki gazowe turystyczne można napełnić między innymi w odpowiednich rozlewniach gazu, przynosząc do nich swój pusty zbiornik. Bardziej prostszym sposobem jest natomiast wymienienie pustej butli na napełnioną w miejscach wymiany butli zlokalizowanych także na wielu stacjach paliw. W tym przypadku cena napełnienia butli wynosi wyłącznie cenę umieszczonego się w niej gazu..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności