Strona główna » Gazownia Małomice » Dostawcy gazu Małomice

Dostawcy gazu Małomice

Na czym opiera się prognozowane rozliczanie dostaw gazu ziemnego?

Sprzedawcy paliwa gazowego proponują dla swoich klientów różnorodne sposoby rozliczeń należności za dostarczone medium. Jedną z nich jest wobec tego rozliczenie prognozowane, które jest najpopularniejszą metodą rozliczeń. Polega ono na analizach związanych ze zużyciem paliwa gazowego w danym czasie oraz wystawiania na tej bazie faktur. Jeśli rzeczywiste zużycie gazu ziemnego jest większe, konieczne jest dokonanie dopłaty. Z kolei w przypadku mniejszego rzeczywistego poboru gazu, niż w prognozie, powstaje nadpłata, którą można zaliczyć na poczet następnych rachunków lub wypłacić z wykorzystaniem właściwego wniosku.

Od czego zależy cena gazu ziemnego?

Wielkość faktur za paliwo gazowe uzależniona jest od paru różnorodnych kwestii. Najważniejsze z nich to ilość poboru gazu ziemnego w wyznaczonym okresie rozliczeniowym oraz grupa taryfowa, do której przypisany jest klient przez sprzedawcę gazu. Wobec tego najwyższe faktury za paliwo gazowe płacą właściciele domów, którzy używają go do ogrzewania lokali, z kolei najniższe wykorzystujący go do gotowania na kuchenkach. Poza tym warto również wspomnieć, że finalna cena gazu ziemnego uzależniona jest także od innych opłat występujących u określonego dostawcy gazu ziemnego. Zaliczyć do nich można na przykład opłaty taryfowe opłatę abonamentową za sprzedaż paliwa gazowego oraz opłaty handlowe..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności