Strona główna » Gazownia Maków Podhalański » Gazy techniczne Maków Podhalański

Gazy techniczne Maków Podhalański

Charakterystyka gazu technicznego — acetylen

Gaz techniczny acetylen ma lekko wyczuwalny zapach, należy on także do gazów łatwopalnych oraz podatnych na wybuchy po wymieszaniu z powietrzem. Używany jest on przede wszystkim w palnikach acetylenowo-tlenowych w trakcie przecinania metali i ich spawania. Gaz techniczny acetylen znajduje też szerokie przeznaczenie w branży chemicznej na przykład do wytwarzania różnych tworzyw sztucznych.

Jakie wymagane oznakowania muszą mieć zbiorniki z gazem technicznym?

Odpowiednie oznakowanie zbiornika z gazem technicznym oprócz jej koloru jest bardzo ważne dla spraw związanych z bezpieczeństwem ich przewozu oraz wykorzystywania. Wszystkie z nich muszą w związku z tym mieć wybite znaki, które określają producenta zbiornika, a także określają materiał z jakiego są wykonane. Dodatkowo na zbiorniku przystosowanej do przechowywania gazów technicznych nie może także zabraknąć informacji o: wadze nienapełnionego zbiornika, dopuszczalnym ciśnieniu roboczym, wymogach spełnianych przez nią, terminie legalizacji, dacie wyprodukowania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności