Strona główna » Gazownia Maków Mazowiecki » Gaz LPG Maków Mazowiecki

Gaz LPG Maków Mazowiecki

Jakie normy musi spełniać zbiornik LPG montowany w autach?

Butle gazowe montowane w samochodach określane także jako zbiorniki gazu są jednym z głównych części instalacji gazowej w samochodach. W związku z tym koniecznie muszą one spełniać specjalne wymogi. Główną jest homologacja zbiornika LPG, bez której pojazd nie może poruszać się po drogach. Jej okres ważności wynosi 10 lat. Poza tym zbiornik na paliwo gazowe montowany w pojeździe zgodnie z polskimi przepisami musi koniecznie być odebrany przez TDT.

Dlaczego odpowiednia jakość gazu LPG jest tak ważna?

Paliwo gazowe LPG o nieodpowiedniej jakości to jedno z największych zagrożeń dla instalacji LPG. Może on bowiem doprowadzić do kłopotów z zasilanymi nim urządzeniami oraz ich szybszą awarię. Dodatkowo nieodpowiedniej jakości gaz LPG przyczynia się także do większego spalania. W związku z tym przyczynia się on więc do większych wydatków wynikających z konieczności zakupu jego większej ilości. W związku z tym tak ważne jest, aby zbiornik LPG był tankowany wyłącznie odpowiedniej jakości gazem, który oferują zweryfikowani sprzedawcy. Właściwej jakości gaz LPG powinien gwarantować mniej więcej 13 kWh ciepła podczas godziny jego spalania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności