Strona główna » Gazownia Lwówek » Gaz płynny Lwówek

Gaz płynny Lwówek

Czy montaż zbiornika na płynne paliwo gazowe wymaga pozwolenia na budowę?

W przypadku montowania zbiornika na płynne paliwo gazowe, którego wielkość nie jest większa niż 7 m3 nie jest wymagane uzyskanie pozwolenia na budowę. Nie znaczny to jednak, że może być on montowany bez żadnych formalności. Wymagane jest zgłoszenie takiej inwestycji w Starostwie Powiatowym, za pomocą właściwego wniosku. Wniosek musi posiadać takie elementy jak: projekt techniczny wykonany przez projektanta oraz zweryfikowany z rzeczoznawcą do spraw ochrony ppoż., zaświadczenie o prawie do dysponowania działką w celach budowlanych. Brak reakcji pisemnej w ciągu 21 dni oznacza tak zwaną milczącą zgodę i umożliwia przeprowadzenie montażu zbiornika na płynne paliwo gazowe.

Jak skontrolować stan gazu w zbiorniku na płynne paliwo gazowe?

Wszystkie zbiorniki na płynne paliwo gazowe wyposażone są w specjalne poziomowskazy, które pozwalają w łatwy i szybki sposób sprawdzić poziom napełniania zbiornika wyrażony w procentach. Poziomowskaz znajduje się zazwyczaj na zbiornikach w pobliżu zaworu bezpieczeństwa. W wielu przypadkach wskazywane przez nie wartości napełnienia zbiornika wyróżnione są również czerwonym kolorem od mniej więcej 20%, który wskazuje konieczność złożenia zamówienia na dostawę gazu. W sytuacji, kiedy po zamontowaniu zbiornika jest od włączony do systemu telemetrycznego, stan jego napełnienia można natomiast skontrolować zdalnie..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności