Strona główna » Gazownia Lwówek Śląski » Gaz LPG Lwówek Śląski

Gaz LPG Lwówek Śląski

Jakie normy powinien spełniać zbiornik LPG montowany w samochodach?

Butle gazowe montowane w autach nazywane także jako zbiorniki gazu są jednym z podstawowych części instalacji gazowej w samochodach. Wobec tego koniecznie muszą one spełniać określone wymogi. Podstawową jest homologacja zbiornika LPG, bez której pojazd nie może jeździć po drogach. Jej okres ważności równy jest 10 lat. Dodatkowo zbiornik na gaz zamontowany w pojeździe zgodnie z polskimi wymogami musi koniecznie być odebrany przez TDT.

Czemu właściwa jakość gazu LPG jest tak ważna?

Paliwo gazowe LPG o nieodpowiedniej jakości to jedno z największych zagrożeń dla instalacji LPG. Może on bowiem doprowadzić do kłopotów z zasilanymi nim urządzeniami oraz ich szybszą awarię. Dodatkowo nieodpowiedniej jakości gaz LPG przyczynia się także do większego spalania. W związku z tym przyczynia się on więc do większych wydatków wynikających z konieczności zakupu jego większej ilości. W związku z tym tak ważne jest, aby zbiornik LPG był tankowany wyłącznie odpowiedniej jakości gazem, który oferują zweryfikowani sprzedawcy. Właściwej jakości gaz LPG powinien gwarantować mniej więcej 13 kWh ciepła podczas godziny jego spalania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności