Strona główna » Gazownia Lututów » Gazy techniczne Lututów

Gazy techniczne Lututów

Jakie wymagane oznakowania powinny mieć butle z gazem technicznym?

Poprawne oznakowanie zbiornika z gazem technicznym oprócz jej koloru jest niezwykle ważne dla spraw związanych z poprawnym wykonaniem ich transportu oraz użytkowania. Każde z nich muszą w związku z tym mieć wybite oznaczenia, które pozwalają zidentyfikować producenta zbiornika, a także pozwalają zidentyfikować materiał z jakiego zostały wyprodukowane. Dodatkowo na zbiorniku przystosowanej do przechowywania gazów technicznych nie może także zabraknąć informacji o: masie pustego zbiornika, możliwym do zastosowania ciśnieniu roboczym, normach spełnianych przez nią, terminie legalizacji, dacie wyprodukowania.

Charakterystyka gazu technicznego CO2

CO2 jest jednym z najbardziej powszechnie wykorzystywanych gazów technicznych, który w całkiem czystej formie jest z kolei pozbawiony zapachu, niepalny i pozbawiony barwy. Stosowany jest on do na przykład produkcji żywności oraz gaśnic ppoż. W chłodnictwie pozwala on natomiast zachować właściwie niskie temperatury. Z zastosowaniem CO2 produkowany jest również suchy lód. Gaz techniczny CO2 pozyskiwany jest w procesie wypalania węglanów czy też konwersji gazów..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności