Strona główna » Gazownia Lututów » Butle gazowe Lututów

Butle gazowe Lututów

Ile gazu znajduje się w butlach gazowych?

Butle gazowe można podzielić na wiele wariantów pod względem ich pojemności, a tym samym zawartości gazu, którym są napełniane. W związku z tym to ile propanu-butanu mieści się w butlach gazowych, jest zależne od ich wagi, a ich pojemność wodna wynosi mniej więcej: dla butli gazowych ważących 2 kg – 4,8 litra, dla butli gazowych ważących 3 kg – 7,2 litra, dla butli gazowych ważących 5 kg – 12,3 litra, dla butli gazowych ważących 11 kg – 27,2 litra, dla butli gazowych ważących 33 kg – 79 litrów.

Jak rozpoznać właściwie napełnioną butle z gazem?

Odpowiednio napełnioną butlę gazową można rozpoznać po kilku elementach. Wszystkie z nich muszą wobec tego posiadać tabliczkę znamionową, na której umieszczone są dane donoszące się do masy netto butli gazowej, największej ilości umieszczanego w niej gazu i okresu legalizacji zbiornika. Odpowiednio napełniona butla powinna być dodatkowo wyposażone w naklejkę określaną Instrukcją bezpieczeństwa, na której umieszczane są dane o znajdującym się w niej gazie, a także firmie odpowiadającej za napełnianie butli gazowej. Oprócz tego wszelkie zakupowane butle koniecznie powinny mieć odpowiednią zaślepkę umieszczoną na zaworze, która zabezpiecza przed ulatnianiem się gazu i folię termokurczliwą, która jest swoistego rodzajem plomby gwarantującej, że butla jest pełna..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności