Strona główna » Gazownia Lubycza Królewska » Gazy techniczne Lubycza Królewska

Gazy techniczne Lubycza Królewska

Jakie wymagane oznakowania muszą posiadać zbiorniki z gazem technicznym?

Poprawne oznaczenie butli z gazem technicznym oprócz jej koloru jest niezwykle ważne dla spraw związanych z bezpieczeństwem ich transportu i wykorzystywania. Wszystkie z nich muszą wobec tego mieć wybite znaki, które pozwalają zidentyfikować wytwórcę zbiornika, a także określają materiał z jakiego były wyprodukowane. Oprócz tego na zbiorniku stosowanej do przechowywania gazów technicznych nie może również brakować informacji o: masie pustego zbiornika, dopuszczalnym ciśnieniu roboczym, wymogach spełnianych przez nią, terminie legalizacji, dacie wyprodukowania.

Charakterystyka gazu technicznego CO2

Dwutlenek węgla jest jednym z najczęściej stosowanych gazów technicznych, który w całkowicie czystej postaci jest natomiast pozbawiony zapachu, niepalny i bezbarwny. Wykorzystywany jest on do na przykład produkcji żywności oraz środków pożarniczych. W chłodnictwie pozwala on natomiast utrzymać odpowiednio niskie temperatury. Z zastosowaniem dwutlenku węgla produkowany jest dodatkowo suchy lód. Gaz techniczny CO2 pozyskiwany jest w procesie wypalania węglanów czy też przemiany gazów..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności