Strona główna » Gazownia Lubuskie » Gaz płynny Lubuskie

Gaz płynny Lubuskie

Podstawowe różnice pomiędzy gazem płynnym a ziemnym?

Pomimo,że gaz ziemny oraz gaz płynny LPG należą do jednej grupy węglowodorów, dzieli je wiele różnic. Głównie gaz płynny mieszanina propanu i butanu to gaz cięższy od powietrza około o 2 razy, z kolei gaz ziemny jest od niego niemal o 50% lżejszy. Kwestia ta ma wobec tego wpływ na możliwość przewożenia i przechowywania tych gazów. Gaz ziemny potrzebuje wybudowania rurociągów, z kolei płynne paliwo gazowe może być magazynowany w dużych ilościach z zastosowaniem niewielkich zbiorników na płynne paliwo gazowe.

Czym jest gaz płynny LPG?

Gaz płynny LPG, którego nazwa pochodzi od angielskiego sformułowania Liquefied Petroleum Gas jest skroploną, płynną postacią propanu-butanu lub wyłącznie propanu. Jego skład chemiczny jest z kolei podobny do gazu ziemnego. Za sprawą tego cechuje się on dużą uniwersalnością zastosowania. Płynne paliwo gazowe mieszanina propanu i butanu może być stosowany w związku z tym na przykład do ogrzewania domów, napędzania aut (auto gaz), procesów przemysłowych. Płynne paliwo gazowe LPG swoją płynną formę przyjmuje pod niskim ciśnieniem, w związku z tym może być on przechowywany w dużych ilościach z wykorzystywaniem niewielkich zbiorników lub butli..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności