Strona główna » Gazownia Lubsko » Gaz płynny Lubsko

Gaz płynny Lubsko

Ile wynosi wydajność grzewcza gazu płynnego?

Gaz płynny LPG zaliczany jest do jednych z lepszych paliw opałowych. Jego wartość opałowa równa się około od 45 do 46 MJ/kg, czyli 25 MJ/l. W związku z tym w czasie godziny ze spalania 1 kilograma płynnego paliwa gazowego można zyskać 13 kWh energii cieplnej. Wartość ta sprawia więc, że jest on powszechnie używany do ogrzewania budynków za pomocą klasycznych lub kondensacyjnych kotłów centralnego ogrzewania i przygotowywania ciepłej wody użytkowej.

Na czym polega dzierżawa zbiornika na płynne paliwo gazowe?

Jedną z dwóch możliwości zamontowania zbiornika na płynne paliwo gazowe jest jego wydzierżawienie od sprzedawcy gazu. W takiej sytuacji zbiornik jest zazwyczaj przywożony i montowany we wskazanym miejscu przez wybraną firmę. Koszty używania zbiornika to z kolei koszty dzierżawy i tankowania. Trzeba jednak pamiętać, że przy wybraniu dzierżawy zbiornika na gaz należy liczyć się z wyższą ceną paliwa oraz brakiem możliwości wybrania sprzedawcy przez cały czas obowiązywania umowy zawieranej najczęściej na okres od 3 do 10 lat. Zaletą korzystania z dzierżawionego zbiornika na gaz płynny LPG jest natomiast to, że wszystkie jego badania i naprawy usterek są przeprowadzane na koszt firmy..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności