Strona główna » Gazownia Lubowidz » Dostawcy gazu Lubowidz

Dostawcy gazu Lubowidz

Taryfy paliwa gazowego dla firm

W przypadku sprzedawców gazu ziemnego do firm kwalifikują oni swoich klientów do grup taryfowych przeznaczoną dla domu, w przypadku przedsiębiorstw, które mieszczą się w określonych limitach zużycia gazu ziemnego na 12 miesięcy. Dodatkowo gaz dla przedsiębiorstw sprzedawany jest także w taryfach od W-5 do W-8. Warto z kolei wiedzieć, że ostatnia taryfa W-8 skierowana jest przede wszystkim dla zakładów przemysłowych, ponieważ gaz jest w niej dostarczany pod większym ciśnieniem.

Jak zmienić sprzedawcę gazu do firmy?

Planując zmienić sprzedawcę paliwa gazowego do firmy, należy przede wszystkim wiedzieć, że procedura ta prawie niczym nie różni się od zmiany sprzedawcy gazu ziemnego dla domu. W związku z tym najpierw trzeba wybrać odpowiednią ofertę spośród dostępnych na rynku, w czym mogą pomóc wszelakiego rodzaju porównywarki. Po wybraniu właściwej oferty należy umówić się na spotkanie z przedstawicielem dostawcy gazu i zawrzeć z nim kolejną umowę, pamiętając, aby przedtem dokładnie ją przeanalizować i zweryfikować, czy wszystkie jej zapisy są zgodne z ustaleniami. Przy podpisaniu umowy przedstawiciel dostawcy paliwa gazowego zaproponuje również podpisanie upoważnienia. Warto zdecydować się na tę opcję, za jej sprawą to nowa firma zajmie się wszystkimi kwestiami związanymi z wymówieniem poprzedniej umowy oraz powiadomieniem Operatora Systemu Dystrybucyjnego o zmianie sprzedawcy gazu ziemnego..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności