Strona główna » Gazownia Lubomierz » Gaz LPG Lubomierz

Gaz LPG Lubomierz

Dlaczego odpowiednia jakość paliwa gazowego LPG jest tak ważna?

Gaz LPG o złej jakości to jedno z największych zagrożeń dla instalacji LPG. Może on bowiem doprowadzić do problemów z zasilanymi nim urządzeniami oraz ich przedwczesną awarię. Poza tym niewłaściwej jakości gaz LPG przyczynia się także do większego spalania. Finalnie doprowadza to więc do większych wydatków związanych z koniecznością kupowania jego większej ilości. W związku z tym tak ważne jest, aby zbiornik LPG był napełniany jedynie odpowiedniej jakości gazem, który sprzedają zweryfikowani dostawcy. Właściwej jakości gaz LPG powinien zapewniać mniej więcej 13 kWh ciepła podczas godziny jego spalania.

W jakim celu jest wykorzystywany gaz LPG?

Paliwo gazowe LPG przede wszystkim jest idealnym sposobem dającym możliwość na dostarczanie paliwa gazowego do budynków niemających możliwości przyłączenia ich do sieci gazowej. Poprzez zamontowanie zbiornika LPG właściciele domów i przedsiębiorstw mają możliwość korzystania gazu w swoich lokalach do ogrzewania ich, gotowania czy przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Dodatkowo gaz LPG wykorzystywany jest także do na przykład: zasilania urządzeń gazowych za pomocą butli gazowych o pojemności od 2 do nawet 33 kg, zasilania wózków widłowych, zasilania samochodów z użyciem instalacji gazowych LPG, które pozwalają zaoszczędzić na paliwie, produkcji kosmetyków czy żywności..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności