Strona główna » Gazownia Lubomierz » Gaz płynny Lubomierz

Gaz płynny Lubomierz

W jaki sposób może być rozliczany gaz płynny ze zbiornika?

W przypadku zamontowanego zbiornika na gaz płynny, do którego regularnie tankowany jest gaz przez wybranego sprzedawcę, zazwyczaj można wybrać jeden z dwóch rodzajów płatności. Pierwszy polega na płaceniu za całości dostaw płynnego paliwa gazowego, po zatankowaniu zbiornika. Drugi to z kolei system telemetryczny, który za pomocą licznika gazu zlicza pobór gazu. Na bazie tych danych następnie raz na wystawiana jest faktura zawierająca wyłącznie bieżące zużycie paliwa.

Jak dużo gazu powinno znajdować się w zbiorniku na płynne paliwo gazowe?

Odpowiednie oraz w pełni bezpieczne funkcjonowanie instalacji gazowych zasilanych płynnym paliwem gazowym ze zbiorników zależy jest od jego odpowiedniego stanu. W związku z tym zbiornik na gaz płynny może być zatankowany co najwyżej do 85% swojej pojemności, tak by pozostałe 15% stanowiło powietrze. Minimalna ilość gazu w zbiorniku nie powinna z kolei przekraczać poziomu poniżej 25%. W szczególności w miesiącach zimowych, kiedy temperatury na zewnątrz spadają poniżej zera, ponieważ mniej niż 25% gazu płynnego w zbiorniku traci zdolność odparowywania i swoje właściwości grzewcze..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności