Strona główna » Gazownia Lubniewice » Gaz płynny Lubniewice

Gaz płynny Lubniewice

Jak może być rozliczany płynne paliwo gazowe ze zbiornika?

W przypadku zamontowanego zbiornika na płynne paliwo gazowe, do którego regularnie dostarczany jest gaz przez wybranego sprzedawcę, najczęściej można wybrać jeden z dwóch rodzajów płatności. Pierwszy polega na płaceniu za całości dostaw gazu płynnego, po napełnieniu zbiornika. Drugi to z kolei system telemetryczny, który za pomocą licznika gazu zlicza zużycie gazu. Na bazie tych danych później raz na dostarczana jest faktura obejmująca wyłącznie rzeczywiste zużycie paliwa.

Ile czasu należy czekać na tankowanie zbiornika na gaz płynny?

W sytuacji, kiedy poziom gazu w zbiorniku na płynne paliwo gazowe wynosi mniej więcej 25%, należy zadbać o następne tankowanie. Wobec tego trzeba złożyć zamówienie na tankowanie, w trakcie którego wyznaczana jest także data napełniania zbiornika. Zazwyczaj dostawy gazu realizowane są z kolei w przeciągu kilku dni. Okres oczekiwania na dostawę gazu może się natomiast wydłużyć w sezonie letnim, z powodu większego zainteresowania tankowaniem zbiorników na płynne paliwo gazowe..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności