Strona główna » Gazownia Lubliniec » Dostawcy gazu Lubliniec

Dostawcy gazu Lubliniec

Jak zmienić dostawcę gazu ziemnego do gospodarstwa domowego?

Chcąc zmienić dostawcę gazu do domu, należy przede wszystkim pamiętać, że rozwiązanie to jest w pełni bezpłatne. Sama procedura zmienienia sprzedawcy gazu na nową, lepszą firmę polega natomiast na kilku prostych krokach. W zależności od wybranej metody może zostać ona przeprowadzona samodzielnie lub za pomocą udzielonego nowemu dostawcy upoważnienia. Najwięcej czasu w sytuacji zmieniania sprzedawcy gazu ziemnego zajmuje w związku z tym wybranie właściwej oferty, w której nie tylko cena gazu, ale i pozostałe elementy będą jak najbardziej atrakcyjne.

Jak długo zmiana dostawcy gazu?

Proces zmienienia sprzedawcy paliwa gazowego zajmuje najczęściej mniej więcej 30 dni. Wpływ na to, ile trwać będzie to czas, ma natomiast przede wszystkim to, czy umowa ze starym dostawcą paliwa gazowego może być wypowiedziana natychmiast. Niekiedy zawarte w niej bowiem zapisy, wymuszają zaczekanie ze zmianą dostawcy gazu ziemnego do końca umowy ze względu na kary. Dodatkowo w trakcie zmiany sprzedawcy gazu należy również pamiętać, że Operator Systemu Dystrybucyjnego ma 21 dni na rozpatrzenie druku związanego z tą sprawą..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności