Strona główna » Gazownia Lubliniec » Butle gazowe Lubliniec

Butle gazowe Lubliniec

Czym różnią się między sobą butle gazowe turystyczne od klasycznych?

Butle gazowe turystyczne od klasycznych butli gazowych do domu różnią się głównie swoją wielkością. Najczęściej dostępne są one w wersjach o wadze 2 kg, 3 kg lub 5 kg. Najczęściej stosowane z nich to z kolei butle turystyczne 5 kg, która mogą być stosowane zarówno do gotowania na kuchenkach turystycznych, jak i ogrzewania pomieszczeń oraz kamperów za pomocą grzejnika zasilanego przez butle z gazem. Zazwyczaj turystyczne butle gazowe wypełniane są mieszaniną propan-butan. Ich stosunkowo mała waga i rozmiar daje możliwość natomiast wykorzystywanie ich na urlopie.

Jak przewozić butle gazowe?

Podczas zakupu butli gazowej należy zwrócić uwagę także o jej odpowiedni przewóz w odpowiedni sposób. Wobec tego butle gazowe do domu i turystyczne mogą być przewożone jedynie w pozycji pionowej, zaworem skierowanym do góry. Sama butla powinien być natomiast chroniony przed przesuwaniem się po wnętrzu pojazdu. Nie powinno się z kolei przewozić butli gazowych w bagażnikach, gdyż podatne są one w nich na samoistne przemieszczanie się. Napełnione butle po przetransportowaniu powinny być składowane w niezawilgoconym, zacienionym pomieszczeniu, w pozycji pionowej..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności