Strona główna » Gazownia Lublin » Gaz LPG Lublin

Gaz LPG Lublin

Co to jest gaz LPG?

Paliwo gazowe LPG to mieszanina gazów ropopochodnych, która ma formę płynną i przechowywana jest najczęściej w specjalistycznych zbiornikach. Sprzedawany jest on również w postaci butli gazowych o wielu pojemnościach czy jako paliwo do zasilania samochodów. Nazwa LPG jest akronimem angielskiego wyrażenia Liquefied Petroleum Gas, a w Polsce paliwo gazowe LPG jest zazwyczaj mieszaniną propanu i butanu. Główną cechą gazu LPG jest to, że pod wpływem ciśnienia o wartości od 6 do 25 bar zmienia się on w postać ciekłą. Dzięki temu jego duże ilości mogą być w prosty sposób składowane i transportowane.

Czy zamontowanie LPG w pojeździe jest opłacalny?

Montaż LPG w samochodzie to świetna metoda na zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych. Współcześnie pomimo stałych podwyżek cen paliwa gazowego LPG wciąż kosztuje on mniej niż benzyna czy olej napędowy o mniej więcej połowę. Wobec tego zamontowanie instalacji LPG w samochodzie pozwala płacić mniej za każdy przejechany kilometr, w szczególności w przypadku kiedy w ciągu miesiąca jest nim pokonywanych sporo kilometrów. Koszt jej montażu zwraca się zazwyczaj po około 12 miesiącach..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności