Strona główna » Gazownia Lublin » Dostawcy gazu Lublin

Dostawcy gazu Lublin

Od czego zależy cena gazu ziemnego?

Wielkość rachunków za gaz uzależniona jest od paru różnych elementów. Podstawowe z nich to wielkość poboru paliwa gazowego w wyznaczonym okresie rozliczeniowym oraz grupa taryfowa, do jakiej przypisany jest klient przez sprzedawcę gazu. Wobec tego najwyższe faktury za paliwo gazowe płacą właściciele domów, którzy wykorzystują go do ogrzewania budynku, z kolei najniższe wykorzystujący go do gotowania na kuchenkach. Oprócz tego warto także wspomnieć, że ostateczna cena gazu ziemnego uzależniona jest również od innych opłat obowiązujących u określonego dostawcy gazu ziemnego. Zaliczyć do nich można między innymi opłaty taryfowe opłatę abonamentową za sprzedaż paliwa gazowego oraz opłaty handlowe.

Czy warto zmienić dostawcę gazu ziemnego?

Podobnie jak w przypadku faktur za prąd, faktury za gaz są znaczącą częścią kosztów w domach oraz przedsiębiorstwach. Jedną skuteczniejszych opcji na ich zmniejszenie jest w związku z tym zmiana sprzedawcy paliwa gazowego na tańszego. Rozwiązanie to umożliwia na zaoszczędzenie nawet do kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Poza tym proces ten jest niezwykle szybka i bezproblemowy. W związku z tym poszukując oszczędności, warto wziąć pod uwagę zmianę sprzedawcy paliwa gazowego, którą może wykonać każdy..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności