Strona główna » Gazownia Lubień Kujawski » Gaz LPG Lubień Kujawski

Gaz LPG Lubień Kujawski

Dlaczego właściwa jakość gazu LPG jest tak istotna?

Paliwo gazowe LPG o niewłaściwej jakości to jedno z największych zagrożeń dla instalacji LPG. Może on bowiem prowadzić do problemów z zasilanymi nim urządzeniami oraz ich wcześniejszą awarię. Poza tym nieodpowiedniej jakości gaz LPG doprowadza także do mniej ekonomicznego spalania. W związku z tym przyczynia się on więc do większych kosztów związanych z koniecznością kupowania jego większej ilości. W związku z tym tak ważne jest, aby zbiornik LPG był tankowany jedynie odpowiedniej jakości gazem, który dostarczają sprawdzeni dostawcy. Właściwej jakości gaz LPG powinien gwarantować mniej więcej 13 kWh energii cieplnej na godzinę w procesie jego spalania.

Jakie normy musi spełniać zbiornik LPG montowany w samochodach?

Butle gazowe montowane w pojazdach określane także jako zbiorniki gazu są jednym z najważniejszych składowych instalacji gazowej w samochodach. W związku z tym obowiązkowo muszą one spełniać określone normy. Główną jest homologacja zbiornika LPG, bez której auto nie może jeździć po drogach. Jej okres ważności wynosi 10 lat. Oprócz tego zbiornik na paliwo gazowe montowany w aucie zgodnie z polskimi wymogami musi koniecznie być odebrany przez TDT..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności