Strona główna » Gazownia Lubawka » Gaz LPG Lubawka

Gaz LPG Lubawka

Ile kosztuje zamontowanie LPG w aucie?

Montaż instalacji LPG w aucie umożliwia zmniejszyć wydatki za paliwo nawet kilkaset złotych w ciągu miesiąca. Aby skorzystać z takiej opcji, należy jednak najpierw zamontować specjalną instalację LPG. Koszt zamontowania instalacji LPG w samochodzie zależy od wielu czynników. Zaliczyć do nich można między innymi: rodzaj silnika w samochodzie, rodzaj generacji instalacji LPG do samochodów, których jest 6, a ich koszt oscyluje w granicach od 1500 złotych do 10 000 złotych, producent instalacji gazowej LPG. Montaż instalacji LPG w pojeździe oprócz kosztów samego zamontowania wiążę się także z innymi wydatkami takimi jak serwis oraz dodatkowa opłata w trakcie przeglądu pojazdu.

Co to jest gaz LPG?

Paliwo gazowe LPG to mieszanka gazów ropopochodnych, która ma postać płynną i magazynowana jest najczęściej w specjalistycznych zbiornikach. Oferowany jest on także w postaci butli gazowych o wielu pojemnościach lub jako paliwo do napędzania samochodów. Określenie LPG jest skrótem od pierwszych liter angielskiego określenia Liquefied Petroleum Gas, a w naszym kraju gaz LPG jest najczęściej mieszaniną propanu i butanu. Główną cechą gazu LPG jest to, że pod wpływem ciśnienia o wartości od 6 do 25 bar zmienia się on w postać ciekłą. Dzięki temu jego duże ilości mogą być w bezproblemowy sposób magazynowane i transportowane..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności