Strona główna » Gazownia Lubawa » Gaz LPG Lubawa

Gaz LPG Lubawa

W jakim celu jest wykorzystywany gaz LPG?

Paliwo gazowe LPG przede wszystkim jest idealnym sposobem dającym możliwość na dostarczanie paliwa gazowego do budynków niemających możliwości przyłączenia ich do sieci gazowej. Poprzez zamontowanie zbiornika LPG właściciele domów i przedsiębiorstw mają możliwość korzystania gazu w swoich lokalach do ogrzewania ich, gotowania czy przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Dodatkowo gaz LPG wykorzystywany jest także do na przykład: zasilania urządzeń gazowych za pomocą butli gazowych o pojemności od 2 do nawet 33 kg, zasilania wózków widłowych, zasilania samochodów z użyciem instalacji gazowych LPG, które pozwalają zaoszczędzić na paliwie, produkcji kosmetyków czy żywności.

Czemu właściwa jakość gazu LPG jest tak ważna?

Gaz LPG o niewłaściwej jakości to jedno z największych zagrożeń dla instalacji LPG. Może on bowiem doprowadzić do kłopotów z zasilanymi nim urządzeniami oraz ich szybszą awarię. Dodatkowo nieodpowiedniej jakości gaz LPG doprowadza także do mniej ekonomicznego spalania. W związku z tym doprowadza to więc do większych kosztów związanych z koniecznością zakupu jego większej ilości. W związku z tym tak ważne jest, aby zbiornik LPG był tankowany jedynie właściwej jakości gazem, który dostarczają zweryfikowani dostawcy. Odpowiedniej jakości gaz LPG powinien zapewniać mniej więcej 13 kWh ciepła na godzinę w procesie jego spalania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności