Strona główna » Gazownia Lubartów » Dostawcy gazu Lubartów

Dostawcy gazu Lubartów

W jaki sposób zmienić sprzedawcę gazu ziemnego do firmy?

Zamierzając zmienić sprzedawcę paliwa gazowego do firmy, należy głównie wiedzieć, że proces ten niemal niczym nie różni się od zmiany dostawcy paliwa gazowego dla gospodarstwa domowego. Wobec tego najpierw należy wybrać właściwą ofertę spośród dostępnych na rynku, w czym mogą pomóc wszelkiego rodzaju porównywarki. Po wybraniu odpowiedniej oferty należy umówić się na spotkanie z przedstawicielem sprzedawcy gazu ziemnego i zawrzeć z nim kolejną umowę, pamiętając, aby wcześniej dokładnie ją przeanalizować i zweryfikować, czy wszystkie jej paragrafu są zgodne z ustaleniami. Przy podpisaniu umowy przedstawiciel sprzedawcy paliwa gazowego zaproponuje również zawarcie pełnomocnictwa. Warto wybrać opcję, dzięki niej to nowa firma zajmie się wszelkimi formalnościami związanymi z wymówieniem starej umowy oraz powiadomieniem OSD o zmianie dostawcy gazu.

Ile trwa zmiana dostawcy gazu?

Procedura zmiany dostawcy gazu trwa najczęściej około 1 miesiąca. Wpływ na to, jak długi będzie to czas, ma natomiast głównie to, czy umowa ze starym dostawcą gazu może być rozwiązana natychmiast. Czasem znajdujące się w niej bowiem podpunkty, wymuszają zaczekanie ze zmianą sprzedawcy gazu ziemnego do zakończenia umowy ze względu na kary. Dodatkowo podczas zmienienia dostawcy paliwa gazowego należy także pamiętać, że Operator Systemu Dystrybucyjnego ma 21 dni na rozpatrzenie druku związanego z tą sprawą..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności