Strona główna » Gazownia Lubań » Dostawcy gazu Lubań

Dostawcy gazu Lubań

W jaki sposób zmienić dostawcę gazu ziemnego do przedsiębiorstwa?

Chcąc zmienić dostawcę paliwa gazowego do firmy, warto przede wszystkim wiedzieć, że procedura ta niemal niczym nie różni się od zmiany dostawcy paliwa gazowego dla domu. Wobec tego najpierw należy wybrać właściwą ofertę spośród dostępnych na rynku, w czym mogą pomóc wszelkiego rodzaju porównywarki. Po wybraniu właściwej oferty należy umówić się na spotkanie z przedstawicielem sprzedawcy gazu ziemnego i zawrzeć z nim kolejną umowę, pamiętając, aby wcześniej szczegółowo ją przeanalizować i sprawdzić, czy wszelkie jej podpunkty są zgodne z ustaleniami. Przy podpisaniu umowy przedstawiciel dostawcy gazu zaproponuje również podpisanie pełnomocnictwa. Warto zdecydować się na tę opcję, dzięki niej to nowa firma zajmie się wszelkimi formalnościami związanymi z rozwiązaniem starej umowy oraz powiadomieniem OSD o zmianie dostawcy gazu ziemnego.

Ile trwa zmiana dostawcy gazu ziemnego?

Proces zmiany dostawcy gazu zajmuje zazwyczaj mniej więcej 30 dni. Wpływ na to, ile trwać będzie to okres, ma natomiast głównie to, czy umowa ze starym dostawcą gazu ziemnego może być rozwiązana od razu. Czasem znajdujące się w niej bowiem zapisy, wymuszają zaczekanie ze zmianą dostawcy paliwa gazowego do zakończenia umowy ze względu na kary. Dodatkowo w trakcie zmienienia sprzedawcy gazu trzeba także pamiętać, że OSD ma 21 dni na rozpatrzenie wniosku związanego z tą sprawą..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności