Strona główna » Gazownia Łowicz » Gazy techniczne Łowicz

Gazy techniczne Łowicz

Jaka jest cena gazu technicznego

Wysokości cen gazu technicznego zależne są od kilku czynników. Wpływ na ceny ma przede wszystkim rodzaj gazu technicznego oraz to jaką pojemność ma zbiornik, w jakim jest on oferowany. Do najbardziej drogich gazów technicznych można w związku z tym zaliczyć na przykład acetylen, hel i argon. Najmniej kosztuje natomiast tlen techniczny, dwutlenek węgla, azot. Cennik gazów technicznych publikowany jest najczęściej dla dwóch jednostek miary kilograma i metrów sześciennych.

Charakterystyka gazu technicznego — acetylen

Gaz techniczny acetylen ma subtelnie wyczuwalny zapach, należy on dodatkowo do gazów łatwopalnych i skłonnych do wybuchania po zmieszaniu z powietrzem. Używany jest on przede wszystkim w palnikach acetylenowo-tlenowych podczas przecinania metali oraz ich spawania. Gaz techniczny acetylen znajduje także szerokie przeznaczenie w branży chemicznej na przykład do produkowania różnorodnych tworzyw sztucznych..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności