Strona główna » Gazownia Łosice » Gaz LPG Łosice

Gaz LPG Łosice

Czy montaż LPG w pojeździe jest opłacalny?

Zamontowanie LPG w samochodzie to doskonała metoda na zniwelowanie wydatków eksploatacyjnych. Aktualnie pomimo stałych podwyżek cen paliwa gazowego LPG wciąż kosztuje on mniej niż benzyna czy olej napędowy o około 50%. W związku z tym montaż instalacji LPG w aucie umożliwia wydawać mniej za każdy przejechany kilometr, zwłaszcza w przypadku kiedy w ciągu miesiąca jest nim pokonywanych sporo kilometrów. Koszt jej zamontowania zwraca się najczęściej po około roku.

Co to jest paliwo gazowe LPG?

Gaz LPG to mieszanka gazów ropopochodnych, która ma postać płynną i magazynowana jest najczęściej w specjalistycznych zbiornikach. Dostępny jest on także w formie butli gazowych o różnych pojemnościach czy jako paliwo do zasilania aut. Określenie LPG jest akronimem angielskiego określenia Liquefied Petroleum Gas, a w naszym kraju gaz LPG jest najczęściej mieszaniną propanu i butanu. Główną cechą gazu LPG jest to, że pod wpływem ciśnienia wynoszącego od 6 do 25 bar zmienia on swój stan skupienia. Za sprawą tego, jego duże ilości mogą być w prosty sposób składowane i transportowane..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności