Strona główna » Gazownia Łosice » Gazy techniczne Łosice

Gazy techniczne Łosice

Jak właściwie transportować gazy techniczne?

Z reguły przewóz gazów technicznych mogą przeprowadzać jedynie odpowiednie przedsiębiorstwa, które wykorzystują do tego specjalne samochody posiadające wentylację oraz gazoszczelną przegrodę, która oddziela fotel kierowcy od towaru. Wykorzystywany do użytku domowego gaz techniczny może być natomiast przewożony z wykorzystaniem aut osobowych. W takiej sytuacji należy natomiast zadbać o to, aby zbiornik z gazem: była transportowana w pozycji pionowej, zabezpieczona przed przewróceniem się w samochodzie, właściwie zamknięta, dlatego trzeba przed jej przewozem skontrolować zawory. Dodatkowo nie wolno dodatkowo transportować zbiorników z gazem technicznym w bagażnikach.

Jakie wymagane oznakowania muszą mieć zbiorniki z gazem technicznym?

Właściwe oznaczenie zbiornika z gazem technicznym oprócz jej koloru jest niezwykle istotne dla spraw związanych z poprawnym wykonaniem ich transportu i wykorzystywania. Każde z nich muszą w związku z tym posiadać wybite oznaczenia, które określają wytwórcę butli, a także określają materiał z jakiego zostały wykonane. Dodatkowo na zbiorniku przystosowanej do przechowywania gazów technicznych nie może również brakować danych o: wadze pozbawionego gazu zbiornika, dopuszczalnym ciśnieniu roboczym, wymogach spełnianych przez nią, dacie legalizacji, terminie wytworzenia..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności