Strona główna » Gazownia Łosice » Dostawcy gazu Łosice

Dostawcy gazu Łosice

Czym różni się dostawca gazu ziemnego od dystrybutora?

W naszym kraju usługi dystrybucji oraz sprzedaży paliwa gazowego mogą być świadczone przez dwie odrębne firmy. Wymaga to wyłącznie zawarcia dwóch odrębnych umów z różnymi firmami. W związku z tym w przypadku gazu wyróżnić można dystrybutora, którym jest w naszym kraju wyłącznie Polska Spółka Gazownictwa będąca częścią spółki Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA. Dystrybutor paliwa gazowego określany również jako Operator Systemu Dystrybucyjnego odpowiada za realizację przyłączy gazowych, dbanie o jakość i poprawne działanie infrastruktury przesyłowej oraz jej naprawy. W odróżnieniu od sprzedawcy gazu ziemnego OSD nie można zmienić. Jest on na stałe przydzielany do danego obszaru. Natomiast dostawca paliwa gazowego to firma, którą można wybrać osobiście, świadcząca usługi sprzedaży paliwa gazowego kupowanego po cenach hurtowych od producentów.

Kiedy zmiana dostawcy gazu jest najbardziej opłacalna?

Zmiana sprzedawcy gazu na innego pozwala na zmniejszenie faktur za gaz nawet o kilkadziesiąt złotych w ciągu miesiąca. Najwięcej oszczędzić mogą z kolei odbiorcy, którzy mają duże zużycie miesięczne paliwa gazowego, ponieważ wykorzystują go do między innymi ogrzewania budynków. Nie znaczny to jednak, że stosując gaz do gotowania na kuchence, nie warto zmieniać dostawcy gazu ziemnego. W każdej sytuacji opcja ta umożliwia bowiem na zmniejszenie za niego rachunków..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności