Strona główna » Gazownia Łomianki » Butle gazowe Łomianki

Butle gazowe Łomianki

Na ile wystarcza butla gazowa?

To na ile wystarcza butla gazowa, uzależnione jest od różnorodnych czynników. Wyróżnić wśród nich można głównie wielkość butli. Im jest ona pojemniejsza, tym dłużej można z niej w związku z tym korzystać. Poza tym okres stosowania butli gazowej zależy również od tego, w jakim celu jest ona stosowana oraz wydajności urządzeń zasilanych z jej użyciem. Standardowe butle gazowe 11 kg, używane w kuchenkach gazowych w domach wystarczają najczęściej na mniej więcej 1 miesiąc gotowania z wykorzystaniem gazu znajdującego się w nich.

Jaki rodzaju gazu w butli wybrać zimą?

W sytuacji, kiedy butle gazowe mają być stosowane zimą, najlepiej wybrać modele zatankowane czystym propanem. Gaz ten cechuje się bowiem odparowywaniem w temperaturach równych aż -42 oC. Dzięki temu użytkowanie go nawet w wynoszących poniżej 0 temperaturach nie będzie kłopotliwe. W tych samych warunkach butle gazowe zatankowane propanem-butanem mogą natomiast nie zasilać urządzeń gazowych w odpowiedni sposób, ponieważ gaz ten przestaje odparowywać już w temperaturze 0,5 oC..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności