Strona główna » Gazownia Łódź » Gaz płynny Łódź

Gaz płynny Łódź

Czym jest gaz płynny LPG?

Gaz płynny LPG, którego nazwa wywodzi się od angielskiego sformułowania Liquefied Petroleum Gas jest skroploną, płynną postacią mieszanki propanu i butanu lub wyłącznie propanu. Jego skład chemiczny jest z kolei zbliżony do gazu ziemnego. Dzięki temu wyróżnia się on dużą możliwością użytkowania. Płynne paliwo gazowe mieszanina propanu i butanu może być wykorzystywany wobec tego między innymi do ogrzewania pomieszczeń, napędzania samochodów (auto gaz), procesów przemysłowych. Płynne paliwo gazowe LPG swoją płynną formę przyjmuje pod niskim ciśnieniem, w związku z tym może być on przechowywany w dużych ilościach z zastosowaniem stosunkowo małych zbiorników lub butli.

Jak powinno przebiegać tankowanie zbiornika na gaz płynny?

Podczas napełniania zbiornika na płynne paliwo gazowe sprzedawca ma obowiązek obowiązkowo do dbania o bezpieczeństwo własne i otoczenia. Kierowca cysterny gazu powinien wobec tego we właściwy sposób zabezpieczyć teren zarówno wokół auta, jak i zbiornika. Przed rozpoczęciem tankowania musi także sprawdzić plomby na zaworze i sprawdzić stan zbiornika. Przed tankowaniem wymagane jest także podłączenie uziemienia. Po przeprowadzeniu tankowania szczelność zbiornika musi być znów sprawdzona, a jego zawór odpowiednio zaplombowany..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności