Strona główna » Gazownia Łobżenica » Gaz płynny Łobżenica

Gaz płynny Łobżenica

Czy montaż zbiornika na płynne paliwo gazowe wymaga pozwolenia na budowę?

Podczas montowania zbiornika na płynne paliwo gazowe, którego wielkość nie jest większa niż 7 m3 nie jest konieczne uzyskanie pozwolenia na budowę. Nie znaczny to jednak, że może być on zamontowany bez żadnych formalności. Wymagane jest zgłoszenie takiej inwestycji w Starostwie Powiatowym, z wykorzystaniem odpowiedniego formularza. Wniosek musi posiadać takie dokumenty jak: projekt techniczny sporządzony przez projektanta i zweryfikowany z rzeczoznawcą ds. ochrony przeciwpożarowej, oświadczenie o prawie do dysponowania działką w celach budowlanych. Brak reakcji na piśmie przez 21 dni jest równoznaczne z tak zwaną milczącą zgodę i pozwala przeprowadzenie montażu zbiornika na gaz płynny.

Jak sprawdzić ilość gazu w zbiorniku na gaz płynny?

Wszelkie zbiorniki na płynne paliwo gazowe wyposażone są w odpowiednie poziomowskazy, które umożliwiają w łatwy i szybki sposób sprawdzić poziom napełniania zbiornika wskazany w procentach. Poziomowskaz znajduje się najczęściej na zbiornikach w pobliżu zaworu bezpieczeństwa. W wielu sytuacjach wskazywane przez nie wskazania napełnienia zbiornika oznaczone są także czerwonym kolorem od około 20%, który oznacza konieczność zamówienia na dostawę gazu. W sytuacji, kiedy po zamontowaniu zbiornika jest od przyłączony do systemu telemetrycznego, stan jego napełnienia można natomiast skontrolować zdalnie..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności