Strona główna » Gazownia Łobez » Dostawcy gazu Łobez

Dostawcy gazu Łobez

Jak wygląda kolejna zmiana sprzedawcy paliwa gazowego?

Każdy właściciel lokalu ma prawo do zmiany sprzedawcy paliwa gazowego tyle razy, ile tylko chce. Procedura zmiany sprzedawcy gazu ziemnego jest taka sama jak za pierwszym razem. Opiera się więc na znalezieniu odpowiedniej oferty i zawarciu umowy z nową firmą. Warto jednak przy tym zwrócić uwagę czy wcześniejsze wypowiedzenie umowy z wcześniejszym dostawcą nie będzie skutkowało karą. Jeśli w umowie znajdują się takie zapisy najlepiej poczekać do jej zakończenia. Sama procedura zmiany dostawcy paliwa gazowego jest natomiast w pełni darmowy.

Jak się przygotować do zmienienia sprzedawcy gazu ziemnego?

Chcąc zmienić sprzedawcę paliwa gazowego, przed wybraniem się do jego punktu obsługi klienta należy odpowiednio się do tego przygotować. Pracownik dostawcy gazu może bowiem poprosić o takie informacje jak: zużycie gazu w ostatnich 12 miesiącach, na podstawie którego odbiorcy są przypisywani do danych taryf gazowych, termin obowiązywania aktualnej umowy zawartej z dostawcą gazu. Dlatego warto przygotować te informacje wcześniej oraz mieć ze sobą dowód tożsamości, niezbędny do weryfikacji danych osobowych..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności