Strona główna » Gazownia Lipsko » Gaz płynny Lipsko

Gaz płynny Lipsko

Plusy i minusu dzierżawy zbiornika na gaz płynny

Dzierżawienie zbiornika na gaz płynny to dość popularne rozwiązanie pośród właścicieli gospodarstw domowych ogrzewających je gazem. Wyróżnia się ono głównie niewielkimi kosztami na początku, w wysokości mniej więcej tysiąca złotych i gwarantuje wygodę polegającą na braku konieczności wykonywania we własnym zakresie napraw czy badań technicznych. Dzierżawiąc zbiornik, należy się natomiast liczyć z tym, że tankowania gazu będą w tej sytuacji realizowane wyłącznie przez firmę, z którym została podpisana umowa, wobec tego jego ceny są najczęściej wyższe niż średnia rynkowa. Oprócz tego za dzierżawienie zbiornika na płynne paliwo gazowe należy również uiszczać co miesiąc opłaty w wysokości kilkudziesięciu złotych miesięcznie.

Gaz płynny mieszanka propanu i butanu czy propan, który z nich jest lepszy do ogrzewania domu?

W przypadku, gdy gaz płynny LPG wykorzystywany jest do ogrzewania budynku i dostarczany jest do zbiorników zamontowanych na działce, najczęściej jest nim czysty propan. Wszystko za sprawą tego, że gaz ten zmienia swoją postać z ciekłej na gazową w temperaturach -40 stopni Celsjusza. Dzięki temu nie traci on swoich właściwości grzewczych nawet podczas ujemnych temperatur na zewnątrz. Pod względem ceny zakupu propan jest natomiast nieco droższy niż płynne paliwo gazowe propan-butan. Pomimo to jego parametry opałowe sprawiają, że jest on najczęściej wykorzystywanym gazem do ogrzewania gospodarstw domowych i firm..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności