Strona główna » Gazownia Lipiany » Gaz płynny Lipiany

Gaz płynny Lipiany

Formalności związane z montażem zbiornika na gaz płynny

Wykonując montaż zbiornika na płynne paliwo gazowe na posesji, należy wiedzieć o kilku kwestiach. Tego rodzaju inwestycja wymaga projektu oraz pozwolenia na budowę wydawanego przez odpowiednie dla miejsca montażu zbiornika starostwo powiatowe lub jej zgłoszenia. Samo zamontowanie zbiornika na gaz płynny polega z kolei na wykonaniu wykopów w przypadku modelu podziemnego lub wylania płyty fundamentowej podczas wyboru modelu zewnętrznego. Po zamontowaniu zbiornika należy bezwzględnie przeprowadzić także jego odbiór, który przeprowadzany jest przez Urząd Dozoru Technicznego.

Jakie są plusy ogrzewania domu płynnym paliwem gazowym?

Ogrzewanie na gaz według danych GUS używane jest w ponad 62% domów. W wielu sytuacjach paliwo gazowe dostarczane jest do niego z kolei ze specjalistycznych zbiorników, które mogą być wydzierżawione lub montowane samodzielnie. Do głównych plusów takiego ogrzewania zalicza się między innymi: wysoką efektywność grzewczą, zwłaszcza w sytuacji używania kotłów gazowych kondensacyjnych, niską awaryjność instalacji, samoobsługowość, prawie całkowity brak wpływu na środowisko naturalne..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności