Strona główna » Gazownia Lidzbark » Gaz LPG Lidzbark

Gaz LPG Lidzbark

Czy zamontowanie LPG w pojeździe jest opłacalny?

Montaż LPG w pojeździe to świetna opcja na obniżenie wydatków eksploatacyjnych. Współcześnie pomimo stałych podwyżek cen gazu LPG stale jest on tańszy niż benzyna czy olej napędowy o mniej więcej połowę. W związku z tym montaż instalacji LPG w samochodzie umożliwia wydawać mniej za paliwo, w szczególności w sytuacji kiedy miesięcznie jest nim pokonywanych sporo kilometrów. Koszt jej montażu zwraca się najczęściej po około 12 miesiącach.

Jakie normy musi spełniać zbiornik LPG montowany w pojazdach?

Butle gazowe montowane w autach określane również jako zbiorniki gazu są jednym z głównych części instalacji gazowej w pojazdach. W związku z tym obowiązkowo muszą one spełniać specjalne normy. Podstawową jest homologacja zbiornika LPG, bez której pojazd nie może jeździć po drogach. Jej termin ważności równy jest 10 lat. Oprócz tego zbiornik na gaz montowany w samochodzie zgodnie z polskimi przepisami musi koniecznie być odebrany przez TDT..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności