Strona główna » Gazownia Lidzbark » Dostawcy gazu Lidzbark

Dostawcy gazu Lidzbark

Czym różni się dostawca paliwa gazowego od dystrybutora?

W naszym kraju usługi dystrybucji oraz sprzedaży gazu ziemnego mogą być świadczone przez dwie odrębne firmy. Wymaga to wyłącznie zawarcia dwóch odrębnych umów z różnorodnymi firmami. W związku z tym w przypadku gazu wyróżnić można dystrybutora, którym jest w Polsce jedynie Polska Spółka Gazownictwa należąca do spółki Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA. Dystrybutor gazu ziemnego określany także jako Operator Systemu Dystrybucyjnego odpowiada za realizację przyłączy gazowych, dbanie o jakość i sprawność infrastruktury przesyłowej oraz jej konserwację. W odróżnieniu od dostawcy gazu OSD nie można zmienić. Jest on na stałe przydzielany do określonego obszaru. Natomiast dostawca paliwa gazowego to firma, którą można wybrać osobiście, realizująca usługi sprzedaży gazu ziemnego kupowanego po cenach hurtowych od producentów.

Na czym polega stała gwarancja ceny oferowana przez sprzedawców gazu ziemnego?

Współcześnie coraz więcej sprzedawców gazu oferuje dla swoich klientów gwarancję ceny gazu. Rozwiązanie to jest niezwykle korzystne, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę wciąż rosnące ceny paliwa gazowego na przestrzeni ostatnich lat, ponieważ gwarancja ceny polega na zapewnieniu, że stawka zakupu gazu ziemnego od dostawcy będzie niezmienna przez cały czas obowiązywania podpisanej z nim umowy. Tego typu rozwiązanie dostępne jest nie tylko dla domu, ale również przedsiębiorstw oraz gospodarstw rolnych..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności