Strona główna » Gazownia Leżajsk » Butle gazowe Leżajsk

Butle gazowe Leżajsk

Jaka jest cena butli gazowe?

By móc stosować butlę gazową w domu, trzeba ją najpierw zakupić. Butle gazowe można zakupić nienapełnione, a także już napełnione. W pierwszym przypadku wartość butli gazowej oscyluje w granicach około 200 złotych, natomiast w drugim do ceny samej butli trzeba dołożyć również wartość zawartego w niej gazu, łączna cena wynosi w związku z tym obecnie około 300 złotych. Tańszą metodą jest z kolei wybranie używanej butli gazowej, trzeba jednak w tym przypadku pamiętać, żeby sprawdzić, czy posiada ona ważną homologację, której czas wskazywany jest na butli.

Jak dużo mieści się w butlach gazowych?

Butle gazowe można podzielić na parę wariantów pod względem ich pojemności, a co za tym idzie, zawartości gazu, jakim są zatankowane. Wobec tego to ile mieszanki propanu i butanu mieści się w butlach gazowych, zależy od ich wagi, a ich pojemność wodna wynosi mniej więcej: dla butli gazowych ważących 2 kg – 4,8 litra, dla butli gazowych ważących 3 kg – 7,2 litra, dla butli gazowych ważących 5 kg – 12,3 litra, dla butli gazowych o wadze 11 kg – 27,2 litra, dla butli gazowych o wadze 33 kg – 79 litrów..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności