Strona główna » Gazownia Leszno » Butle gazowe Leszno

Butle gazowe Leszno

Najpopularniejsze rodzaje zbiorników gazowych

Współcześnie na rynku znaleźć można kilka różnorodnych wariantów butli gazowych. Ich podział określa przede wszystkim to, w jakim celu one stosowane. Wobec tego wyróżnia się między innymi: butle gazowe do gospodarstw domowych o pojemnościach 11 kg, czasem posiadające kołnierz, butle gazowe turystyczne o pojemnościach 2 kg, 3 kg oraz 5 kg, butle gazowe mające pojemność 33 kg, stosowane głównie do zastosowań w branży przemysłowej czasem ogrzewania budynków, butle gazowe 11 kg przeznaczone do wózków widłowych zasilanych gazem. Jeśli chodzi natomiast o materiał, z którego wykonywane są butle gazowe, najczęściej jest to stal o właściwiej grubości.

Jaki rodzaj gazu znajduje się w butlach gazowych do domu?

Butle gazowe do domu wypełniane są dwoma wariantami gazu. Jeden z nich to mieszanka propanu i butanu, który jest gazem pozbawionym barwy o specyficznym wyraźnie odczuwalnym zapachu. Posiada on temperaturę wrzenia od -45 oC do -0,5 stopni Celsjusza. Kolejny z nich to z kolei wyłącznie propan, który świetnie sprawdza się w przypadku używania butli gazowej w ujemnych temperaturach. Jeśli chodzi z kolei o koszt butli 11 kg, wersje tankowane propanem-butanem są niewiele tańsze od modeli napełnianych czystym propanem..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności