Strona główna » Gazownia Leśna » Butle gazowe Leśna

Butle gazowe Leśna

Jak podłączyć butlę gazową w bezpieczny sposób?

Żeby podłączyć butlę gazową do kuchenki gazowej lub innego urządzenia trzeba najpierw zdjąć plombę foliową z zaworu, która gwarantuje, że zbiornik jest pełen, a następnie zdemontować wykonaną z tworzywa sztucznego zaślepkę. W tym czasie zawór butli powinien być ciągle zakręcony. Przed montowaniem reduktora do zaworu należy także zweryfikować, czy uszczelka umieszczona przy wylocie w butli jest w odpowiednim stanie, w sytuacji, kiedy jest ona uszkodzona, należy się z kolei skontaktować ze sprzedawcą butli. Po zamontowaniu reduktora na zaworze butli z gazem należy już wyłącznie odkręcić go poprzez jeden obrót we właściwym kierunku.

Czym różnią się między sobą butle gazowe turystyczne od klasycznych?

Butle gazowe turystyczne od klasycznych butli gazowych do domu różnią się głównie swoją wielkością. Najczęściej oferowane są one w wariatach mających wagę 2 kg, 3 kg lub 5 kg. Najpopularniejsze z nich to jednak butle turystyczne 5 kg, która mogą być wykorzystywane zarówno do gotowania na kuchenkach turystycznych, jak i zapewniania ciepła domków letniskowych czy kamperów za pomocą grzejnika na butle z gazem. Najczęściej turystyczne butle gazowe wypełniane są mieszanką propan-butan. Ich stosunkowo mała waga i wielkość daje możliwość z kolei wykorzystywanie ich na urlopie..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności