Strona główna » Gazownia Lesko » Gaz płynny Lesko

Gaz płynny Lesko

Plusy i minusu dzierżawy zbiornika na gaz płynny

Dzierżawa zbiornika na gaz płynny to dość powszechne rozwiązanie wśród właścicieli nieruchomości ogrzewających je gazem. Wyróżnia się ono przede wszystkim minimalnymi kosztami na początku, na poziomie około tysiąca złotych i zapewnia wygodę związaną z brakiem konieczności przeprowadzania we własnym zakresie napraw czy badań technicznych. Wydzierżawiając zbiornik, należy się jednak liczyć z tym, że tankowania gazu będą w tym przypadku przeprowadzane jedynie przez , z którym została zawarta umowa, wobec tego jego koszty są najczęściej wyższe niż średnia rynkowa. Dodatkowo za dzierżawę zbiornika na płynne paliwo gazowe trzeba także uiszczać co miesiąc opłaty wynoszące kilkadziesiąt złotych miesięcznie.

Płynne paliwo gazowe mieszanka propanu i butanu czy propan, który z nich jest lepszy do ogrzewania domu?

W przypadku, gdy gaz płynny LPG używany jest do ogrzewania budynku i dostarczany jest do zbiorników montowanych na działce, najczęściej jest nim wyłącznie. Wynika to z tego, że gaz ten zmienia swoją postać z ciekłej na gazową w temperaturach -40 stopni Celsjusza. Dzięki temu nie traci on swoich parametrów cieplnych nawet podczas minusowych temperatur na zewnątrz. Pod względem ceny zakupu propan jest z kolei nieco droższy niż płynne paliwo gazowe mieszanka propanu i butanu. Pomimo to jego parametry opałowe sprawiają, że jest on zazwyczaj wybieranym gazem do ogrzewania gospodarstw domowych oraz przedsiębiorstw..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności