Strona główna » Gazownia Lesko » Butle gazowe Lesko

Butle gazowe Lesko

Jaki gaz znajduje się w butlach gazowych do domu?

Butle gazowe do gospodarstwa domowego tankowane są dwoma wariantami gazu. Pierwszy z nich to mieszanina propanu i butanu, który jest gazem pozbawionym barwy o charakterystycznym bardzo dobrze wyczuwalnym zapachu. Posiada on temperaturę wrzenia od -45 stopni Celsjusza do -0,5 stopni Celsjusza. Kolejny z nich to natomiast wyłącznie propan, który doskonale sprawdza się w przypadku wykorzystywania butli gazowej w minusowych temperaturach. Jeśli chodzi natomiast o cenę butli 11 kg, warianty napełnione mieszanką propanu i butanu są niewiele tańsze od wariantów wypełnianych wyłącznie propanem.

W jakim celu mogą być używane butle gazowe?

Pomimo,że butle gazowe są kojarzone przede wszystkim z zastosowaniem w kuchenkach na gaz w domach, sprzedawany w nich gaz może być stosowany na wiele różnych sposobów. Butle gazowe 11 kg to butle doskonale sprawdzające się także w piecykach gazowych i grillach, wykorzystywane są one również do zasilania wózków widłowych oraz cięcia metali. Z ich wykorzystaniem zasilane są dodatkowo grzejniki na butle gazowe oraz nagrzewnice i parasole..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności