Strona główna » Gazownia Łęknica » Gaz LPG Łęknica

Gaz LPG Łęknica

W jakich butlach sprzedawany jest gaz LPG?

Współcześnie w Polsce butle LPG oferowane są w kilku rodzajach do kupienia. Różnią się one między sobą przede wszystkim pojemnością a co za tym idzie,tym samym przeznaczeniem. W związku z tym gaz LPG sprzedawany jest w zbiornikach: turystycznych cechujących się niewielką wagą zazwyczaj od 2 do 5 kilogramów, standardowych 11 kg, które stosowane są na przykład w kuchenkach gazowych, które mogą mieć kołnierz lub nie, specjalnych 11 kg wykorzystywane do napędzania wózków widłowych, które mogą być stosowane w poziomie, mające pojemność 33 kg, stosowane w przemyśle oraz do ogrzewania budynków.

Do czego jest stosowany gaz LPG?

Paliwo gazowe LPG przede wszystkim jest doskonałym sposobem umożliwiającym na dostarczanie paliwa gazowego do nieruchomości pozbawionych możliwości przyłączenia ich do sieci gazowej. Poprzez zamontowanie zbiornika LPG właściciele domów i firm mają możliwość używania gazu w swoich lokalach do ogrzewania ich, gotowania czy przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Poza tym gaz LPG wykorzystywany jest również do między innymi: zasilania urządzeń gazowych za pomocą butli gazowych o pojemności od 2 do nawet 33 kg, zasilania wózków widłowych, napędzania samochodów z zastosowaniem instalacji gazowych LPG, które umożliwiają zaoszczędzić na paliwie, produkowania kosmetyków czy żywności..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności