Strona główna » Gazownia Łęknica » Gazy techniczne Łęknica

Gazy techniczne Łęknica

Jakie obowiązkowe oznaczenia powinny posiadać butle z gazem technicznym?

Właściwe oznakowanie zbiornika z gazem technicznym poza jej kolorem jest bardzo ważne dla spraw związanych z poprawnym wykonaniem ich przewozu oraz stosowania. Każde z nich powinny w związku z tym posiadać wybite symbole, które określają wytwórcę butli, a także określają materiał z jakiego są wyprodukowane. Dodatkowo na butli wykorzystywanej do przechowywania gazów technicznych nie może także zabraknąć danych o: masie nienapełnionego zbiornika, dopuszczalnym ciśnieniu roboczym, wymogach spełnianych przez nią, dacie legalizacji, dacie wyprodukowania.

Cechy charakterystyczne gazu technicznego CO2

Dwutlenek węgla jest jednym z najbardziej powszechnie używanych gazów technicznych, który w całkowicie czystej postaci jest natomiast bezwonny, niepalny oraz pozbawiony barwy. Stosowany jest on do między innymi wytwarzania żywności oraz gaśnic ppoż. W chłodnictwie umożliwia on natomiast zachować odpowiednio niskie temperatury. Z zastosowaniem dwutlenku węgla produkowany jest też suchy lód. Gaz techniczny CO2 uzyskiwany jest w procesie wypalania węglanów albo przemiany gazów..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności